Komunálne a Župné Voľby 2022

Zamknuté
Drahí Levičania. Od volieb v roku 2018 ubehli už pomaly štyri roky a v našom meste, tak ako aj vo zvyšku Slovenska, sa opäť zvolebnieva. Mnohí z nás sa pýtajú na ponuku kandidátov, na ich volebné programy, alebo dokonca na to, kedy sa začnú riešiť dlhodobé problémy nášho mesta, či už je to Družba, alebo to naše hasnúce verejné osvetlenie.

S tými z vás však momentálne hovoriť nechceme.

Chceme hovoriť s tými, ktorí si tieto otázky nekladú. S tými, ktorí to s levickou politikou dávno vzdali, s tými, ktorí svoju budúcnosť s týmto mestom, regiónom, či ba Slovenskom ako takým už akosi nespájajú. Práve na vašom hlase totiž najviac záleží.

Vo voľbách 2018 sa v Leviciach volebná účasť dostala na úbohých 34% (pri voľbách do NSK v roku 2017 to nebolo ani 30%). Len pre ilustráciu, to je ako keby sa na voľbách do NR SR zúčastnili len kraje západného Slovenska – teda Bratislavský, Trnavský a Trenčiansky. Pre Levice je to, že tak málo ľudí prišlo k urnám, veľmi škaredou vizitkou – oslabujúcou rovnako mandát zvolených zákonodarcov, ako aj výhľad mesta do budúcnosti.

Pre tých, čo k urnám naposledy neprišli a v tomto roku ani neplánujú – pozrite sa okolo seba. Sme si istí, že dokážete určiť aspoň jednu, snáď dve veci, ktoré by ste na Leviciach radi zmenili. Popraskané chodníky. Nepokosené lúky. Chýbajúcu kultúru. Zvyšok si viete doplniť sami. Vieme, hovoríte si, nezmenilo sa to doteraz, nezmení sa to ani potom. To je však iba na nás.

V štvrtom storočí pred naším letopočtom vyriekol grécky filozof Platón: “Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike.” Komunálne voľby, spojené so župnými, sa konajú 29. októbra. Prosíme vás, aby ste prišli – tentokrát ide opäť o veľa. Ide najmä o to, aby voľby znovu nerozhodla tichá, nevoliaca väčšina, pretože vďaka nej prehráme všetci. Nedovoľme, aby sa tisícky rokov starý Platónov výrok stal našou realitou.

Nebudeme vám hovoriť, koho voliť – od toho tu nie sme. Namiesto toho sa s vami chceme stretávať, rozprávať a vysvetľovať dôležitosť týchto volieb. Chceme, aby čo najviac Levičanov do októbra vedeli prečo voliť, ako na to a čo vlastne majú vo svojich rukách.

Kampaň do komunálnych volieb sa začína už túto nedeľu, 10. 7. a my sa do nej zapojíme. Nie ako kandidáti, ale ako členovia občianskej spoločnosti, ktorí chcú len jedno: aby Levičania volili. Zapojte sa do toho s nami.

Tím Hlas Mesta

0 odpovedí


K tomuto príspevku zatiaľ nie sú žiadne komentáre.
Buď ten, kto rozpúta diskusiu!

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť.